Świetlica czynna:

Wychowawcy świetlicy:
mgr  Agata Skalska
mgr  Anna Szymkiewicz

Czas po zakończeniu zajęć uczniowie mogą ciekawie spędzić w świetlicy szkolnej.  Zapewnia im ona nie tylko troskliwą opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji ale  i twórcze zajęcia. Dostarcza pomysłów na spędzenie czasu wolnego, pokonanie nudy i rozwijanie wyobraźni. Tu nie sposób się nudzić, tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Regulamin rekrutacji na świetlicę szkolną

Świetlica szkolna funkcjonuje w oparciu o regulamin w każdy dzień nauki szkonej. Zaprasza zarówno najmłodsze dzieci  jak i starsze oraz gimnazjalistów, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach. Oferta proponowanych zajęć wzbogacona została  o tematy związane z poznawaniem samego siebie, współczesnymi zagrożeniami oraz takie, które mogą zainteresować starsze grupy wiekowe.

REGULAMIN  ZACHOWANIA  NA  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

Nie wychodzimy ze świetlicy bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym.
 Informujemy każdorazowo wychowawcę świetlicy o swoim przyjściu lub wyjściu ze świetlicy.
 Zachowujemy się kulturalnie w świetlicy i stołówce szkolnej, uzywamy form grzecznościowych.
 Pomagamy sobie wzajemnie, opiekujemy się młodszymi kolegami.
 Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielowi podczas prowadzonych zajęć oraz w czasie odrabiania prac domowych.
 Dbamy o estetyczny wygląd sali, nie niszczymy sprzętu, zabawek, gier, oszczędnie gospodarujemy materiałami papierniczymi.
 Po skończonych zajęciach, zabawie, posiłku porządkujemy swoje otoczenie.
 Słuchamy i wykonujemy prośby i polecenia wychowawcy świetlicy.
 Przed posiłkiem myjemy ręce.
Pamietamy o bezpieczeństwie własnym i innych.

Świetlica szkolna proponuje uczniom szeroki wachlarz zajęć:

*   plastyczno – techniczne
*   umuzykalniające
*   umysłowe
*   gry planszowe
*   zajęcia dydaktyczne
                *   zajęcia ruchowe
          W ramach działalności świetlicy:
organizowane są konkursy szkolne,
kiermasze ozdób i kartek świątecznych
uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia poprzez udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych
wykonywane są prace dekoratorskie przy organizacji imprez ogólnoszkolnych, dyskotek szkolnych, akademii okolicznościowych