Oddział Przedszkolny – Zerówka

/  Oddział Przedszkolny – Zerówka

To my 🙂

Drodzy Rodzice!

Sześciolatek to mały szkrab, który stoi przed nowym wyzwaniem życiowym, a mianowicie pójściem do zerówki. Wchodzi w nową społeczność, do której musi się zaadaptować. Pamiętajcie, nie jesteście sami. Rozpoczęcie edukacji to bardzo ważna chwila w życiu małego człowieka, dlatego tak ważne jest przygotowanie dziecka oraz siebie na tę chwilę.  Początki są trudne dla Was, Waszych dzieci i dla Nas – nauczycieli. Jednak pozytywnie nastawienie i współpraca zaowocuje uśmiechem na twarzy Waszego dziecka.

Informacje!

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – ZERÓWKA

Podręczniki na rok szkolny 2023/2024

1. Drużyna Marzeń – Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne

2. Język angielski – BugsTeam STARTER – wyd. McMillan

3. Religia- Tak! Jezus mnie kocha. – wyd. Jedność

• Dzieci przyprowadzane są do szkoły najpóźniej do godziny 8.30
  • Uczeń może mieć ze sobą śniadaniówkę ze zdrowymi przekąskami

Rodzicu, czy wiesz, że

Podczas rocznego przygotowania szkolnego realizujemy program zgodny z podstawą programową. Większość naszych uczniów osiąga gotowość szkolną we wszystkich obszarach: poznawczym, emocjonalno-społecznym, ruchowym. Stawiamy na rozwój kompetencji i umiejętności, które ułatwią dziecku start w szkole.  Uczymy systematyczności, staranności, samodzielności, poszanowania zasad, koleżeństwa i współpracy.

Dzieci są pod stałą opieką specjalistów. Co roku prowadzone są przesiewowe badania logopedyczne, obserwacje pedagogiczno-psychologiczne.

Na miejscu wspomaga nas pielęgniarka szkolna. W przypadku zauważonych trudności udzielamy natychmiastowej pomocy specjalistycznej.

Szkoła czy przedszkole?

Dlaczego warto wybrać oddział przedszkolny w szkole?

Wybierając „zerówkę” w szkole, rodzic minimalizuje skutki dużej zmiany w życiu swojej pociechy.  Dziecko powoli przyzwyczai się do nowego miejsca, przyswoi zasady panujące w szkole. Pozna otoczenie: sale lekcyjne, stołówkę, sale gimnastyczne, bibliotekę, ogród szkolny, boiska, plac zabaw.

Zgodnie z podstawą programową codziennie uczestniczy w zajęciach dydaktycznych przypominających lekcje szkolne. Pomimo nowych warunków, duża część dnia przeznaczona jest na zabawę: gry, zabawy swobodne, zabawy na placu zabaw, zajęcia plastyczno-techniczne.

Warto wybrać oddział przedszkolny w szkole.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
Zajęcia obejmujące naukę j. angielskiego prowadzi mgr Alina Dąbrowska
Zajęcia obejmujące zagadnienia z religii prowadzi mgr Joanna Jaworska
RAMOWY ROZKŁAD DNIA 6 LATKI
Godzina zajęć Opis zajęć realizowanych podczas pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym
8.00 – 8.30 Schodzenie się dzieci, czynności samoobsługowe i organizacyjne.
8.30 – 9.00 Czynności higieniczno -samoobsługowe, przygotowanie do posiłku, śniadanie.
9.00 – 11.20
Zajęcia dydaktyczne realizowane według założeń podstawy programowej oraz przyjętego programu wychowania przedszkolnego ( rozwijanie różnorodnej aktywności dzieci, wycieczki, spacery, zabawy ruchowe na placu zabaw).
11.20 – 12.00 Czynności higieniczno – samoobsługowe, przygotowanie do posiłku, obiad.
12.00 – 12.40 Zabawy dowolne według pomysłów i zainteresowań dzieci: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, ruchowe, prace indywidualne.
12.40 – 13.30, 13.00 Czynności organizacyjno- porządkowe, rozchodzenie się dzieci do domów.
PLAN ZAJĘĆ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
poniedziałek: godz.: 8.00 – 13.30 – zajęcia w oddziale przedszkolnym