Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy
Dzwonki
statystyka

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

14 marca 2018r na zaproszenie Klubu „Wiewiórka” w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką p. Lucyną Słaby, która przeprowadziła pogadankę na temat promocji naszego zdrowia, higienicznego trybu życia i zagrożeń wynikających z braku higieny. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom co należy robić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Wyjaśniła także, że brak higieny jest przyczyną wielu chorób. Jako podsumowanie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne „Co robić, aby być zdrowym” a później wszystkie wykonane prace utworzyły łańcuch zdrowia. Spotkanie było bardzo ciekawe dla dzieci i już zaprosiły panią pielęgniarkę do ponownych odwiedzin. Organizatorką spotkania była p. Agata Skalska – opiekun szkolnego Klubu Wiewiórka.

__________________________________________________________________

SPOTKANIE ZPRZEDSTAWICIELEM STACJI KRWIODAWSTWA 
I KRIOLECZNICTWA W KIELCACH

10 marca 2018r w ramach działalności Klubu Wiewiórka i świetlicy szkolnej z inicjatywy p. Agaty Skalskiej zostało zorganizowane spotkanie z p. Wojciechem Markiewiczem przedstawicielem Stacji Krwiodawstwa i Kriolecznictwa w Kielcach. Dzieci obejrzały film, z którego dowiedziały się, że krwi nie da się niczym zastąpić ani wyprodukować. W spotkaniu uczestniczyli także uczniowie klas starszych. Otrzymali oni stosowną wiedzę dotyczącą grup krwi, dowiedzieli się co to jest konflikt serologiczny. Mogli również zadawać pytania na które
p. Markiewicz cierpliwie odpowiadał, np. czy można wykonywać tatuaże, przekłuwać uszy, jak oddawać krew i wiele innych na interesujące ich tematy związane z krwią.

___________________________________________________________________________

UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO!!

Uczniowie kl.4 a wykonali prace plastyczne z zakresu profilaktyki. Przedstawiały one sytuacje zagrażające bezpieczeństwu i zdrowiu. Uczniowie rysowali atak groźnego psa oraz niebezpieczne sytuacje, które mogą się stać nad wodą. Wystawę prac poprzedziła pogadanka na lekcji wychowawczej jak należy sie zachować w zaistniałych sytuacjach co robić a czego unikać. Na wystawie przedstawiono  również pasożyta jakim jest kleszcz. Pamiętajmy, że kleszcza należy jak najszybciej usunąć zarówno z ciała człowieka jak i zwierzęcia. Pajęczaki te przenoszą wieloukładową chorobę zakaźną wywołana przez bakterie należące do krętków. Organizatorem pogadanki była p . E. Paterek - Kaczmarczyk

__________________________________________________________________________

OGÓLNOPOLSKI  PROGRAM  PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ  

DLA  DZIEWCZĄT

Znalezione obrazy dla zapytania akademia lactacyd logo

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla dziewcząt " Akademia Dojrzewania - Laktacyd" to program skierowany nie tylko dla wkraczających w trudny okres dojrzewania dziewcząt , ale również dla ich rodziców. W czasie tak wielkich zmian pojawia się wiele pytań, na które odpowie z pewnością nauczyciel Wdż, ale  można także skorzystać  z bogatej bazy materiałów dostępnych na stronie programu Akademia Dojrzewania Laktacyd. Na stronie można uzyskać  odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów kl. IV - VI dotyczących budowy i funkcjonowania człowieka. Dodatkowo na stronie można zadać i uzyskać odpowiedź na własne pytanie, bez żadnego logowania się.                  
Przypominam, że dzięki udziałowi naszej szkoły  w programie otrzymaliśmy ścienne pomoce dydaktyczne dotyczące anatomii człowieka, a uczennice kl. V i VI otrzymały materiały informacyjne. W roku szkolnym 2017/2018 program w naszej szkole realizuje p. E. Paterek - Kaczmarczyk.

_________________________________________________________________

"AKADEMIA CZYSTYCH RĄK" - ogólnopolski program edukacyjny. Celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia oraz wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rak, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami.
Program "Akademia Czystych Rąk " jest realizowany pod patronatem Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"