Biuletyn Informacji Publicznej Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy
Tydzień Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.  Dlatego w naszej szkole co roku obchodzimy to święto. Tym razem rozpoczęliśmy od konkursu czytelniczego dla klas I-III na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Przedstawiciele klas musieli odpowiedzieć na kilka pytań, zgłaszając się za pomocą sygnału dźwiękowego. Tu należało się wykazać wiedzą o życiu autorki, ale także jej utworu „Na jagody”. Za każdą poprawną odpowiedź drużyna otrzymywała jeden punkt. Następnie trzeba było rozwiązać krzyżówkę. Drużyna, która ją pierwsza rozwiązała, dostała aż trzy punkty, a pozostałe odpowiednio -  dwa lub jeden. Ostatnim zadaniem była recytacja wybranego wiersza z książki „Co słonko widziało”. W tej części wszyscy otrzymali po dwa punkty. Podsumowując, pierwsze miejsce zajęła klasa 2, którą reprezentowali:  Natalia Rutka, Patryk Dwojewski i Bartosz Wasik. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3 b (Jakub Pieron i Marcel Majka), a na trzecim klasa 3 a (Kasia Surma i Madzia Obara). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. W Tygodniu Bibliotek zorganizowano także akcję „Złap dobre słowo”. Każdy mógł wylosować sobie motto, które miało umilić mu dzień. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Naszym najmłodszym uczniom czas wypełniali uczniowie klas starszych, przychodząc do nich i czytając im książki. Jak zawsze podczas przerw można było oczywiście wypożyczyć książki. Ci, którzy w Tygodniu Bibliotek wypożyczyli ich najwięcej, otrzymali słodki upominek. Byli to: Chrut Anastazja i Zaława Ola z kl. I oraz Foks Ala i Wróblewska Natalia z kl. 4.

Dla klas starszych biblioteka zorganizowała  konkurs kaligraficzny. Polegał on na wykaligrafowaniu np. cytatu z ulubionej książki. Po naradach jury wyniki przedstawiają się następująco:

• I miejsce Amelia Tomasik kl. 7,      II miejsce Natalia Wróblewska kl. 4,    III miejsce Ewa Zaława kl. 4

tydzien_bibliotek_8_20220616_1443973711

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie się w obchody Tygodnia Bibliotek.