Biuletyn Informacji Publicznej Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy
Egzamin z języka polskiego Egzamin z matematyki Egzamin z języka nowożytnego

24 maja, uczniowie w całej Polsce przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Lekturą, z którą musieli się zmierzyć, była "Zemsta" Aleksandra Fredry. Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością różnych rodzajów komizmu występujących w tym utworze i uargumentować, która sytuacja z utworu bardziej ich śmieszy. Motywem przewodnim drugiego tekstu - publicystycznego - był motyw przyjaźni i z nim związane były kolejne zadania. Trzeba było streścić podany tekst, a także wykazać się umiejętnością redagowania zaproszenia - tym razem na Dzień Życzliwości i Przyjaźni. Oprócz zadań sprawdzających umiejętności z zakresu kształcenia literackiego i kulturowego, były te sprawdzające umiejętności językowe, np. z zakresu słowotwórstwa. Ostatnie zadanie to tworzenie  wypowiedzi pisemnej na jeden z podanych tematów. I tu ósmoklasiści musieli przenieść się w opowiadaniu do świata wybranego przez nich bohatera literackiego, gdzie przeżyją wspólną przygodę lub w rozprawce rozważyć, czy z przyjacielem łatwiej pokonać trudności. Nasi uczniowie, choć początkowo zestresowani, opuścili sale egzaminacyjne uśmiechnięci i zadowoleni. Mamy nadzieję, że ich zadowolenie przełoży się na jak najlepsze wyniki, które poznamy dopiero 1 lipca. A już jutro będą musieli zmierzyć się z zadaniami z matematyki. Życzymy wszystkim powodzenia.

egzamin_polski_2022_9_20220615_1919087868   egzamin_polski_2022_7_20220615_1798913977    egzamin_polski_2022_6_20220615_2084388966

mat_3_20220615_1532629383W dniu dzisiejszym nasi ósmoklasiści zmierzyli się z królową nauk- MATEMATYKĄ. Przedmiot ten podobnie jak na maturze, zawsze budzi wśród zdających największy stres. Jednak w tym roku piszący opuszczali salę po godzinie pisania. Nasi podopieczni przed egzaminem byli lekko zestresowani. Ale ze szkoły wychodzili bardzo zadowoleni. Uznali, że egzamin z matematyki był zadziwiająco łatwy .
Życzymy zatem wysokich wyników i powodzenia jutro na języku obcym.

Dziś, 26 maja, odbył się już ostatni z egzaminów ósmoklasisty. Dzień trzeci to zmagania z arkuszem z języka obcego nowożytnego. W naszej szkole większość uczniów zdecydowała się na język angielski, a tylko jeden  na język niemiecki. Część pierwsza egzaminu polegała na wysłuchaniu tekstu i zaznaczeniu poprawnych odpowiedzi na jego podstawie. W drugiej zaś - uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością redagowania wypowiedzi. Po opuszczeniu sal  egzaminacyjnych wszyscy zgodnie przyznali, że zadania nie sprawiły im większego problemu. Teraz pozostaje nam jedynie oczekiwać na wyniki i liczyć, że wszyscy będą z nich zadowoleni.

egzamin_jzyk_2022_1_20220615_1624828018