Biuletyn Informacji Publicznej Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy
Dzwonki
SKS
statystyka
Wycieczka w ramach zajęć z doradztwa zawodowego dla klas ósmych
Pola Nadziei 2021
 

Dla ósmoklasistów nadchodzi czas na wybór nowej szkoły. Być może jest to pierwsza samodzielna i trudna decyzja, jaką muszą podjąć. Będąc młodą osobą, ciężko jest zadecydować, co chce się robić w życiu. Dlatego też uczniowie kl.8a i 8b wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Mieli oni okazje przybliżyć sobie specyfikę kierunków kształcenia jakie oferują następujące szkoły: Technikum Elektryczne, Technikum Ekonomiczne oraz Technikum Mechaniczne. W każdej szkole uczniowie zostali miło przywitani. Zostały im zaprezentowane kierunki kształcenia. Każda Szkoła oferuje inne możliwości kształcenia. W Technikum Elektrycznym doradca zawodowy Agnieszka Jachym zorganizowała uczniom spotkanie z przyszłymi elektrykami. Oprowadzili oni naszych uczniów po całej placówce oraz odpowiedzieli na pytania przyszłych kandydatów.   W „Ekonomiku” przywitała nas Dyrektor Lucyna Gromiec, która opowiedziała o kierunkach kształcenia i zachęcała ósmoklasistów do wyboru tej właśnie szkoły. Następnie pedagog szkolny Renata Kopyś oprowadziła nas po placówce, zaś nauczyciele przedmiotów zawodowych m.in. Bartosz Prońko i Teresa Wilk zaprezentowali jak wygląda sala restauracyjna, kuchnia, jak można zaparzyć kawę.  Po  czym udali się  do szkolnego punktu informacji turystycznej gdzie  Mariusz  Kotarzewski   pokazał im film  promujący  szkołę, a  także  opowiedział o  możliwości wyjazdów

 

wycieczka_z_doradztwa_zawodowego_2_20211025_1747037422

zagranicznych w ramach zajęć na kierunku hotelarstwo. Uczniowie też mieli możliwość zobaczenia i skorzystania z siłowni szkolnej. Kolejnym punktem wyprawy był „Mechanik”. Na początku zobaczyliśmy pracownię fryzjerską a następnie pedagog szkolny Małgorzata Sobieraj odprowadziła nas do budynku A, gdzie uczą się przyszli mechanicy. Tam uczniowie zostali oprowadzeni po szkole oraz został im pokazana pracownia. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkół za miłe i życzliwe przyjęcie.

 

Ruszyła kampania Pola Nadziei a w niej działania jednym z nich jest rozprowadzanie świec .Celem jest pozyskanie środków na zakup rzeczy potrzebnych dla chorych przebywających w stacjonarnym hospicjum św.Matki Teresy w Kielcach. Chciejmy dostrzegać tych którzy proszą o pomoc dzielny się tym czym możemy. Za wszelka życzliwość z serca dziękujemy. Szkolne Kolo Caritas wraz z opiekunem.

pola_nadziei_2021_3_20211101_1890790136

 
    

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież