Biuletyn Informacji Publicznej Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy
Twoja krew, moje życie Wojewódzkie Biegi Przełajowe Warsztaty edukacyjne „Edukido”

W ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Twoja krew, moje życie” organizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej ,, Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolite dotycząca tematu honorowego krwiodawstwa. Naszym gościem była pani Renata Klepko, która uświadomiła młodym ludziom potrzebę dzielenia się najcenniejszym darem- krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

krwiodawstwo_4_20210929_1680892695      logo_1_20211004_1255687328

wojewodzkie_biegi_przeajowe_3_20211004_1514389223
W dniu 30 września 2021r w Strawczynie teren nad zalewem odbyły się Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzislawa Stawiarza. W indywidualnych kategoriach Nasi uczniowie uplasowali się na wysokich miejscj Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020” odbyła się w naszej szkole prelekcjaach:
Adam Trzebiński miejsce I
Sebastian Chaba miejsce II
Jakub Nogaj miejsce VI                                galeria_foto_1_20210919_1466631983                                     Wiktor Chrabąszcz miejsce VI
Alicja Foks miejsce VII
W ogólnej klasyfikacji zespołowej klas IV i młodsi Nasza szkoła zajęła wysokie III miejsce.W kategorii klas V-VI nasza szkoła zajęła miejsce V oraz w kategorii klas VII - VIII nasza szkoła zajęła miejsce VI. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów reprezentujących Naszą Szkołę.

warsztaty_edukacyjne_edukido_10_20211004_1008774742          galeria_foto_1_20210919_1466631983
30 września, dzięki inicjatywie rodziców, w klasie 1 odbyły się nietypowe warsztaty edukacyjnych „Edukido” z klockami LEGO®.
Wszyscy wiemy, że przez dziesięciolecia energię wytwarzano, spalając węgiel, gaz ziemny, pochodne ropy naftowej, co przyczyniło się do zanieczyszczenia powietrza, którym wszyscy oddychamy. W czasie zajęć uczniowie w kreatywny sposób, pod kierunkiem instruktorów: pani Karoliny i pani Klaudii poszukiwali odpowiedzi na pytania: „Co to są odnawialne źródła energii?”, „Czy wiatr da się ujarzmić?”, „Co wyjdzie z połączenia kół, żagli i klocków?”. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in., co to są żaglowozy, czy farmy wiatrowe, oraz przekonali się, że każdy z nas może ujarzmić siłę wiatru, a pojazdy nim napędzane da się skonstruować nawet w domu. Po obejrzeniu filmu oraz wysłuchaniu opowieści instruktorów uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy i… na te wszystkie pytania sami zbudowali odpowiedzi! Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Dziękujemy!