Z kart kroniki Klasy III - wizyta TVP w naszej klasie :)

W czasie zajęć z edukacji przyrodniczej zgłębiamy tajniki wiedzy na temat wody, śniegu i lodu. Samodzielnie przeprowadzamy  doświadczenia, dzięki którym poznaliśmy stany skupienia wody oraz ich własności.  Wiemy już w jakiej temperaturze woda zamarza, a w jakiej topi się lód.  Jednak w dalszym ciągu intrygowało nas pytanie „Czy śnieg jest czysty?” A ponieważ w tym roku zima nie odpuszcza i w około jest biało, postanowiliśmy  to sprawdzić i sami odpowiedzieć na pytanie. W tym celu wykonaliśmy eksperyment, do którego potrzebny był nam śnieg.  Ubraliśmy się więc ciepło i poszliśmy na dwór zabierając słoiczki, które wypełniliśmy śniegiem zebranym na boisku szkolnym oraz leżącym na chodniku. Po powrocie do szkoły ustawiliśmy je na parapecie nad kaloryferem. Gdy śnieg się roztopił kropelki wody oglądaliśmy od mikroskopem i  już wiedzieliśmy jaką dać odpowiedź. Chociaż śnieg jest biały i wydaje się że jest czysty, to jednak nic mylnego – jest brudny i zanieczyszczony.  Wszystkie spostrzeżenia i wnioski skrupulatnie notowaliśmy w kartach obserwacji.

LINK do zarejestrowanego materiału filmowego TVP3 Kielce

Ponieważ dzisiaj w naszej klasie było „dość głośno”, ale nie dlatego że krzyczeliśmy, ale dlatego że  głośno wymienialiśmy się spostrzeżeniami i wnioskami, to do sali zajrzał Pan Dyrektor, którego zaintrygowały głośne rozmowy. Okazało się, że w szkole dzisiaj  gości telewizja. Pani redaktor, która przeprowadzała wywiad z Panem Dyrektorem postanowiła przyjrzeć się naszej pracy, więc dziś podczas zajęć towarzyszyła nam kamera (czuliśmy się jak gwiazdy). Na zakończenie zajęć  Ala powiedziała, że podczas lekcji świetnie się bawiła, a Patryk że czeka na zajęcia kiedy będziemy oglądać szkielet człowieka.