• Po raz drugi włączyliśmy się do akcji „Razem na Święta”, w której zachęcaliśmy uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli  do niesienia pomocy innym. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Po przez te działania budowaliśmy wspólnotę i umocnienie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaliśmy poczucie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji „Razem na Święta” nasza placówka podjęła następujące działania:
  • - przeprowadziliśmy zbiórkę nowych par skarpet dla osób bezdomnych,  dorosłych mężczyzn i kobiet (akcja Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej „Stopy ogrzane miłością”)
  • - zebraliśmy  karmę oraz koce dla zwierząt ze schroniska w Nowinach, uczennice w ramach akcji wprowadziły na spacer psy z tego schroniska
  • - przeprowadziliśmy  zbiórkę darów, z których zostały wykonane pączki dla osób samotnych; podarowaliśmy pięć osób
  • - zorganizowaliśmy zbiórkę środków higienicznych oraz produktów żywnościowych na rzecz hospicjum  stacjonarnego Caritas w Kielcach oraz Domu  dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.
  • Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za udział w akcji i wszelką okazaną pomoc.

Koordynatorzy akcji w naszej szkole Joanna Jaworska oraz Michał Wcisło