XVIII  Konkurs Ekologiczny  „Za pan brat z ekologią”
    21 listopada w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu odbył się XVIII  Konkurs Ekologiczny, „Za pan brat z ekologią”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i  III szkół z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowały: z klasy II Alicja Gaweł, a z klasy III Magdalena Kubicka. Dziewczynki rozwiązywały krzyżówkę oraz odpowiadały na pytania związane ze znajomością podstawowych czynności w zakresie czystości otoczenia, hodowli roślin i zwierząt zgodnych z ochroną środowiska, wpływu  życia i działalności człowieka na środowisko, rozpoznawania przejawów degradacji, zanieczyszczenia środowiska oraz kształtowania wrażliwości na piękno przyrody. Ala i Magda wykazały się dużą wiedzą i po zaciętej rywalizacji wywalczyły III miejsce.