WIZYTA W TEATRZE - „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”

31 października br. uczniowie klasy 6 a, 6 b, 7 i 8 wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć w Teatrze im. S. Żeromskiego spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” w reżyserii Gabriela Gietzkiego. Przedstawienie powstało na podstawie słynnej powieści S.C. Lewisa o tym samym tytule. Na kanwie przypowieści o walce dobra ze złem obserwujemy proces przemiany i dojrzewania czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry trafia do fantastycznego świata skutej wiecznym mrozem krainy. Narnia, pełna niezwykłych stworzeń, zniewolona mocą Białej Czarownicy, łączy w sobie elementy mitologii, baśni i fantasy. Jest też wizją utraconej Arkadii, w której odzyskaniu pomoże dziecięcym bohaterom lew Aslan. Niesamowita scenografia, gra świateł, muzyka przepełniona emocjonalnością i gra aktorska na wysokim poziomie zapewniły uczniom mile spędzony czas.