II Wojewódzki Turniej Szachowy

23 października br. naszą Szkołę na Turnieju szachowym w Centrum Kongresowym Targi Kielce reprezentowali uczniowie klasy I: Adrian Rustarz, Gabryś Picheta, Michał Sieradzan i Sebastian Chaba. Turniej był wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Edukacji Przyszłości. Rywalizacja toczyła się w odrębnych grupach dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach. Klasy I‑III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Nasi uczniowie na 101 osób w swojej kategorii zajęli kolejno miejsca: 22., 66., 88., 96.   Było to dla nich ogromne przeżycie. Każdy chciał pokazać jak najlepiej swoje umiejętności w grze. Ale była to również wspaniała zabawa i nauka na przyszłość. Po takiej rozgrywce uczestnicy mogą wyciągnąć wnioski, nad czym muszą jeszcze popracować. Organizatorami turnieju byli: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyski Związek Szachowy, Katolicki Międzyszkolny Klub Szachowy „Victoria – Komplexbud” w Kielcach oraz Targi Kielce S.A. Wszystkim uczestnikom, życzymy dalszych potyczek szachowych i samych sukcesów.