Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października Szkoła Podstawowa w Brynicy wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dyrektor szkoły Tomasz Gruszczyński, na apelu, wypowiadając formułę: „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty” rozpoczął świętowanie. Koordynator lokalny Katarzyna Gadawska przedstawiła wszystkim zebranym program akcji.

W tym dniu na zajęciach z matematyki uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia, następnie pracując w grupach, rozwiązywali łamigłówki i zagadki związane mnożeniem. Na przerwach Egzaminatorzy przepytywali chętnych pracowników szkoły i rodziców. W egzaminie wzięło udział 98 osób. Niestety nie wszystkim udało się go zaliczyć. Ci, którzy zdali egzamin (77 osób) otrzymywali Certyfikat z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy bawili się świetnie.