W poniedziałek 10 czerwca 2019r uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami Alina Dąbrowską, Agatą Paździerz oraz Rafałem Malickim wyruszyli na dwudniową wycieczkę w Pieniny.  W pierwszy dzień uczestnicy wybrali się na wycieczkę po Paśmie Pienin Właściwych na Trzy Korony (982m n.p.m.). Szczyt wynagradza wysiłek pięknymi panoramami. Jest to bowiem centralne i najbardziej zwarte ogniwo Pienińskiego Pasa Skałkowego, rozciągające się równoleżnikowo między Szczawnicą a Czorsztynem – najsilniej zróżnicowane pod względem rzeźby oraz najbogatsze krajobrazowo.

Po zejściu do Krościenka, zmęczeni przeprawą  wycieczkowicze zatrzymali się na lodach, by się trochę schłodzić a następnie autokarem pojechali do Domu Wypoczynkowego W Czorsztynie. Tam po szybkim prysznicy udali się na wspólny posiłek.  Wieczór zaś spędzili na dworze przy wspólnych rozmowach. Kolejnego dnia  po sytym śniadaniu wszyscy wyruszyli do Wąwozu Homole, gdzie piękne potoki w tak upalny dzień były jak zbawienie. Podążając szlakiem po 45 minutach wszyscy dotarli do celu i podziwiali piękne widoki. Jednak to nie koniec atrakcji. Kolejnym punktem programu był Zamek w Niedzicy położony nad sztucznym zbiornikiem zwanym Jeziorem Czorsztyńskim.  Obecnie mieści się w nim muzeum historyczne, w którego zbiorach znajdują się m.in. dokumenty związane z dziejami zamku i Spisza. Poniżej zamku znajduje się zapora spiętrzająca wody Dunajca. Po obejrzeniu dziedzińca dolnego uczniowie udali się na dziedziniec górny, gdzie atrakcją jest 60 m studnia wykuta w litej skale. Tu usłyszeli historię o Brunhildzie i Bogusławie Łysym. Następnie odbyła się przeprawa gondolami i tam zwiedzono kolejne ruiny zamku w Czorsztynie – ruiny gotyckiej warowni. Po tych atrakcjach wszyscy alejka zieleni poszli na parking skąd wyruszyli w podróż do domu.

Piękna pogoda, wspaniałe widoki, humor i kondycja dopisały wycieczkowiczom.