W piątek 7 czerwca miał miejsce długo wyczekiwany bal absolwentów szkoły.  Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, którego poprowadził w pierwszej parze Dyrektor Tomasz Gruszczyński z reprezentantką klasy VIII -  Barbarą Tomiło. Po wysłuchaniu ostatniego taktu przyszedł czas na przemówienia. Głos zabrał Pan dyrektor, który życzył młodzieży wspaniałej zabawy. Po nim, krótkie przemówienie wygłosiły Sekretarz Gminy - Grażyna Tatar, która przypomniała uczniom słowa Seneki „nie dla szkoły się uczycie, ale dla siebie” oraz Barbara Drogosz – Przewodnicząca Rady Gminy a zarazem nauczycielka absolwentów. Na tym zakończyła się oficjalna część uroczystości.

Wszyscy absolwenci wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołu, powspominali chwile spędzone w szkole po czym DJ zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnych „kaczuszek” i „pociągu”. W rytm muzyki bawili się i uczniowie. O 22:00 zgromadzeni na sali wspólnie zatańczyli do  piosenki Czerwonych Gitar „To już jest koniec”