WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH NAGRODY Z OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „FERIE Z EKONOMIĄ”

4 – 5 czerwca 2019r. uczniowie klas VII i VIII, uczestniczący w ogólnopolskim projekcie "Ferie z Ekonomią", wybrali się na 2-dniową wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Agnieszki Ciołak i p. Michała Wcisło. Była to główna nagroda dla zwycięzców konkursu na model biznesowy lokalnego przedsięwzięcia. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Centrum Pieniądza NBP, gdzie poznali historię naszej waluty od najdawniejszych dziejów do chwili obecnej.

W skarbcu mieli okazję wziąć w ręce sztabę złota wartą 2 mln zł. Kolejnym punktem była gra terenowa po Warszawie ze studentami, mająca na celu poznanie stolicy. Podzieleni na grupy szukaliśmy odpowiedzi dotyczących zabytków na tabliczkach, budynkach, przy pomnikach oraz pytaliśmy się przechodniów. Po zakończeniu gry zwiedzaliśmy centrum stolicy i spacerowaliśmy po Starówce. Mimo zmęczenia i upału był to bardzo udany dzień. Drugiego dnia pobytu nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekonomicznych w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, podczas których omawiali swój projekt biznesowy wspólnie z wykładowcami i studentami Szkoły Głównej Handlowej. Uczniowie Jakub Zapała i Wiktor Guzy odebrali dyplomy i nagrody za zwycięstwo w konkursie wiedzy ekonomiczno-finansowej, który był przeprowadzony drogą elektroniczną w maju. Po zajęciach mieliśmy czas wolny na zwiedzanie stolicy. Dzień zakończył się podziwianiem Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Warszawa z lotu ptaka bardzo nas zachwyciła. Dziękujemy pracownikom Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, pracownikom SGH, NBP oraz studentom za organizację tak wspaniałej wycieczki.