W tym roku uczniowie podczas Konkursu mieli za zadaniem napisać przemowę na temat „Wiara czyni cuda, lecz tylko walka daje efekty” skierowaną do swoich kolegów.

Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania za to, że podjęli trud przygotowania się do konkursu, bowiem niejednokrotnie wiązało się to z dodatkową ciężką pracą i wyrzeczeniami.
W ocenie jurorów poziom konkursowych zmagań był wysoki, a kandydatów do nagród było wielu. Wszystkie prace były piękne i trudno było wyłonić zwycięzców.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej wśród uczniów oraz zainteresowanie młodzieży twórczością S. Żeromskiego.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Adrian Zaleśny( kl. III gim.) Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łosieniu

II miejsce: Filip Kaleta  (kl. VIII) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzni

III miejsce ex aequo:

Julia Seligowska (kl. VIII) Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Rykoszynie

Szymon Szostak (kl. VIII) Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Brynicy

Bartosz Dudek (kl. VIII) Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łosieniu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Agata Paździerz, Magdalena Kędziora