W dniu dzisiejszym tj. 8.10. 2018 r. odbył się kolejny rajd z cyklu
„W poszukiwaniu…”.
Tym razem uczniowie klas IV – VIII tropili diabły i Białą Damę. O 8:00 pod szkołę podjechały autokary, którymi dojechaliśmy do Gałęzic. Stąd wyruszyliśmy pieszo w stronę Jaskinie Piekło, którą strzegą piękne wyrzeźbione diabły. Uczniowie poznali legendy związane z tym miejscem. Ci odważni postanowili zajrzeć do środka i sprawdzić czy żadna ciemna postać nie kryje się w jej wnętrzu. Następnie udaliśmy się na polanę, gdzie rozpaliliśmy ognisko,  piekliśmy kiełbasę. Zadowoleni i nasyceni wyruszyliśmy w dalszą drogę niebieskim szlakiem. Doprowadził on nas do Zamku Królewskiego na Górze Zamkowej. Niestety Białej Damy nie spotkaliśmy, ale z tajemniczych źródeł dowiedzieliśmy się, że w każdą sobotę i niedzielę w okolicach zmierzchu pojawia się na murach warowni. Stamtąd Ścieżką Mnicha udaliśmy się  do Rynku w Chęcinach.