Brynickie dzieci sprzątają śmieci, baterie i makulaturę by chronić naturę

Jak co roku w trzeci weekend września odbywa się w Polsce akcja Sprzątanie Świata. W tym roku  hasłem przewodnim akcji było hasło AKCJA - SEGREGACJA, 2x więcej dwa razy czyściej.
Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!. Chcąc przypomnieć uczniom kolory recyklingu powstała w naszej szkole kolorowa gazetka informująca jakie surowce wrzucamy do odpowiednich koszy oraz wystawa prac uczniów. Pomysłodawcą gazetki była p. E. Paterek – Kaczmarczyk. Uczniowie kl. 5a wraz z wychowawcą podczas lekcji wychowawczej uczestniczyli w akcji sprzątając cały teren szkoły. Uczniowie naszej szkoły czynnie biorą udział w akcjach zbiórki makulatury i baterii czym przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych Ziemi. Zachęcam do wzięcia udziału w zbiórce  surowców pod hasłem Dbam o brynickie środowisko, nie wyrzucam cennych surowców do Promnika na śmietnisko.

Pamiętaj:

1. przynieś surowce ( baterie i makulaturę)
  2. podpisz je swoim imieniem i nazwiskiem
  3. zważ makulaturę lub przelicz  baterie