Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się apelem w sali gimnastycznej, podczas którego uczczono pamięć poległych podczas II wojny światowej.  Następnie pan Dyrektor Tomasz Gruszczyński serdecznie powitał wszystkich rodziców, grono pedagogiczne, uczniów, a  w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował Wójt Gminy Piekoszów – pan Zbigniew Piątek, który cieszył się, że progi szkoły przekroczyło więcej uczniów niż w roku ubiegłym, bowiem w tym roku szkolnym utworzono dodatkowy oddział przedszkolny. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.