„Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, „Pinokio” C. Collodi czy „Kamienie na szaniec”  A. Kamińskiego – to fragmenty tych powieści i innych mogliśmy wysłuchać 15 maja podczas Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs miał za zadanie nie tylko wyłonić mistrzów pięknego czytania wśród uczniów szkoły podstawowej.

Najważniejszym jego celem  była promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą,  poznawaniem książek polskich autorów i uwrażliwienie na piękno słowa pisanego.

W zmaganiach z czytaniem tekstu oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Uczniowie mieli za zadanie przeczytać fragment wybranej przez siebie książki, a następnie fragment powieści przygotowany

przez organizatora. Wszyscy przygotowali się do udziału w konkursie znakomicie, dlatego jury miało nie  lada wyzwanie,

by wskazać dwójkę najlepszych uczniów.

Komisja w składzie: p. Ewa Tomasik – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Izabela Filipiak – pracownik Biblioteki Centrum

Kultury i p. Dyrektor Tomasz Gruszczyński po burzliwej naradzie zdecydowali przyznać tytuł Mistrza Pięknego Czytania

Alicji Kozieł z kl. V (kategoria kl. IV-V) oraz Kacprowi Malickiemu z kl. VI (kategoria kl. VI-VII).

Ponadto, wyróżnieni zostali: Klaudia Zarychta z kl. IV „a” oraz Szymon Szostak z kl. VII.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi swoimi książkowymi fascynacjami!

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. M. Kędziora.