8.03.2018r - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy

8 marca 2018 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.

Program uroczystości został opracowany przez nauczycielkę historii p. Agnieszkę Ciołak. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej uczniów udało się pokazać dramatyczną i wzruszającą zarazem historię niezłomnych, wyklętych żołnierzy. Niezwykły klimat stworzyła dekoracja, kostiumy, a także piękne piosenki żołnierskie. W rolę oficera UB znakomicie wcielił się Kacper Malicki uczeń klasy VI. Na wielkie słowa uznania zasługują wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w inscenizacji, widać, że włożyli serce, wiele pracy, poświęcili wolny czas oraz wykazali się dużym talentem aktorskim. O oprawę muzyczną zadbała p. Maria Wiech. Scenografię przedstawienia przygotowała p. Agata Skalska i p. Magdalena Kędziora.

Więcej zdjęć w Galerii