W dniu 7 marca uczniowie klasy 4a odwiedzili  siedzibę Radia Kielce. Uczniowie zostali zapoznani z pracą radiowca, zobaczyli  na żywo w jaki sposób pracują radiowcy, jak nagrywa się rozmowy z gośćmi zaproszonymi do studia, ile sprzętu i ludzi potrzeba, aby powstała audycja radiowa. Obserwowaliśmy jak powstawały wiadomości  o godz. 11:00 , a dziennikarz prowadzący pozdrowił naszych uczniów w eterze.

Spacerując korytarzami zobaczyliśmy wielu dziennikarzy radiowych np. p Zbigniewa Batorskiego, który prowadzi audycje o naszym regionie, p. Marka Orkisza, który prowadzi wiadomości o regionie, p. Jakuba Rożek, który relacjonuje wydarzenia sportowe oraz wielu innych pracowników, których głosy znamy właśnie z RK. Dodatkowo oglądaliśmy stare, zabytkowe radia, mikrofony i magnetofony, które bardzo różniły się od dzisiejszych. Drugim miejscem, które odwiedzili uczniowie była Manufaktura Słodyczy  w Kielcach. Podczas warsztatów uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących pracy z niezwykłym materiałem  jakim jest karmel. Uczniowie oglądali przygotowany pokaz wytwarzania masy karmelowej na lizaki oraz samodzielnie wykonywali własne lizaki. Ze względu na sprzyjające warunki pogodowe i pięknie świecące słońce wybraliśmy się na wycieczkę po Kielcach. organizatorem wycieczki była p. E. Paterek - Kaczmarczyk, a opiekę nad dziećmi sprawowała p. A. Szymkiewicz.