Na kilka dni przed walentynkami, 6. 02. 2018 r., uczniowie klas I-VII wzięli udział w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim pt.: „Strofy miłości”. Przedstawiciele klas musieli zaprezentować przed jury jeden z wybranych wierszy traktujący o miłości. Było to dla nich duże wyzwanie, bowiem do grona oceniającego, oprócz p. A. Skalskiej i p. J. Jaworskiej, należał również wybitny poeta i prozaik - związany z naszym regionem – p. Stanisław Rogala. Mimo tego, wszyscy zaprezentowali swe utwory na bardzo wysokim poziomie. Jury stanęło przed trudnym wyborem.

Po burzliwej naradzie w kategorii klas I-III przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Zuzanna Piłat z kl. I za wiersz Ze wszystkich kwiatów…

II miejsce: Amelia Kobiec z kl. III

III miejsce: Julia Ziaja z kl. II, która recytowała wiersz Moja mama.

W kategorii uczniów starszych wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce: Klaudia Zarychta z kl. IV „a” za przepiękną interpretację wiersza T. Lenartowicza Kalina,

II miejsce: Amelia Chrut z kl. V za utwór A. Mickiewicza Do M,

III miejsce: Izabela Szymkiewicz z kl. IV „a”, która deklamowała wiersz K.I. Gałczyńskiego Prośba o wyspy szczęśliwe.

Wyróżnienie przypadło Gabrieli Momot z kl. IV „b”.

Pan Stanisław Rogala, będąc pod dużym wrażeniem zdolności recytatorskich naszych uczniów, postanowił wręczyć nagrody specjalne, które sam ufundował. Przyznał je Klaudii Zarychcie z kl. IV „a” i Barbarze Tomiło z kl. VII.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody pamiątkowe.

Konkurs zorganizowała p. M. Kędziora.

Więcej zdjęć w Galerii